چرا چاپ دیجیتال؟

با ورود به صنعت چاپ ، چاپ دیجیتال با کیفیت عالی و زمان چاپ بی نظیر خود ، انواع خدمات چاپ را تغییر داده و چاپ افست را به حاشیه رانده است. دیگر نیازی به چاپ در حجم زیاد ندارید ، دیگر نیازی نیست منتظر بمانید تا همه کار تمام شود تا مشکلات چاپ را ببینید و دیگر لازم نیست یک هفته صبر کنید تا کار خود را انجام دهید. با چاپ دیجیتال می توانید هر تعداد برگه خود را چاپ کنید ، کیفیت آن را ببینید ، در صورت وجود مشکلی آن را برطرف کنید و سپس به تعداد دلخواه چاپ مجدد کنید و تمام این مراحل در کمتر از 2 ساعت انجام می شود. چاپ دیجیتال مترادف با چاپ با کیفیت ، فوری و مدرن است. البته لازم به ذکر است که این زمان چاپ 2 ساعته پس از تأیید طرح آغاز می شود و در صورت نیاز به طراحی ، زمان انجام آن را در نظر بگیرید.

چاپ دیجیتال در این مجموعه در اندازه های مختلف A4 ، A5 ، A3 و SRA3 انجام می شود. برای چاپهای بزرگتر ، می توانید از صفحه چاپ پلات که به صورت چاپ تمام عرض برای پروژه های چاپ گسترده مانند پوستر و بنر است ، بازدید کنید.

چاپ فوری

وقتی صحبت از چاپ فوری در صنعت چاپ می شود ، کل مراحل چاپ ، پوشش ، چاپ و برش باید بسیار سریع و در کمتر از چند ساعت انجام شود. به عنوان مثال ، شما یک نمایشگاه در پیش رو دارید و یک روز قبل متوجه می شوید که داخل پوستر و جزوه برای توزیع و تبلیغات ندارید ، یا کاتالوگ محصولات شما ناقص است. یا جلسه فوری برگزار می شود و شما می خواهید در چند ساعت آینده در آن شرکت کرده و کارت بازرگانی خود را به همکاران خود ارائه دهید. اینجاست که بیش از هر زمان دیگری نیاز به چاپ فوری ظاهر می شود.

با این حال ، به دلیل نام فوری که در آن وجود دارد ، چاپ فوری از نظر بسیاری کیفیت معمولی دارد و فقط برای موارد خاص و ضروری مناسب است ، اما این دقیقاً همان جایی است که چاپ دیجیتال با دامنه کیفیت فوق العاده خود وارد دامنه می شود. و باعث از بین رفتن آن می شود همه منفی است. ذهنیتی که شما از چاپ فوری در ذهن دارید. ترکیب چاپ افست با کیفیت بالا با امکان چاپ کوتاه مدت و سرعت چاپ فوق العاده بالا نشان دهنده آینده صنعت چاپ است.

مهمترین مزیت چاپ دیجیتال چیست؟

سرعت بسیار بالا (چاپ در دو ساعت) و امکان چاپ در چاپ های کوچک (حتی 1 برگ)

این نوع چاپ به دلیل کمبود صفحه و پیش نیاز چاپ بسیار سریع انجام می شود. فایل طرح وارد شده و چاپ می شود ، شما می توانید در کمتر از 2 ساعت کار خود را دریافت کنید. وقتی ساخت صفحات چاپی و کم حجم هیچ هزینه ای نداشته باشد ، هزینه چاپ بسیار مقرون به صرفه است و عیب یابی آن آسان است.

قیمت چاپ دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟

در این صفحه چاپ خانگی و گرافیک ، می توانید قیمت هر برگ چاپ دیجیتال یک طرفه یا دو رو ، روی انواع مختلف کاغذ براق ، فابریانو ، پارچه ، برچسب های چسب و غیره را محاسبه کنید. اندازه های مختلف و پوشش های مختلف سلفون و لمینت را متناسب با کار چاپ خود انتخاب کنید و در نهایت تیراژ مورد نیاز را وارد کنید. توجه داشته باشید که قیمت محاسبه شده در گردش انبوه به دلیل تخفیف نمایی بسیار مناسب تر است.

روش چاپ دیجیتال چگونه است؟

چاپگرهای دیجیتال بسیار شبیه چاپگرهای خانگی هستند که حتما دیده اید و از همان روش چاپ استفاده می کنند ، به جز اینکه بسیار بهتر ، دقیق تر و بزرگتر هستند. این چاپگرها برای چاپ طرح روی کاغذ به هیچ صفحه ای نیاز ندارند و فایل طرح مستقیماً روی کاغذ چاپ می شود.

 

چاپ دیجیتال برای چه استفاده می شود؟

تقریباً می توانید هر کار چاپی را با چاپ دیجیتال انجام دهید. از چاپ کارت ویزیت ، برچسب و کتاب گرفته تا بروشور ، کاتالوگ و پوستر ، منوی رستوران ، ساختار نمایشگاه ، … می توانید از پیوندهای موجود در این صفحه استفاده کرده و به بخش مورد نظر خود بروید.


چه کاغذی برای چاپ کار من مناسب است؟

انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله نوع کار ، نوع طرح ، سلیقه شما و محل و روش استفاده از کار چاپی. به عنوان مثال ، گواهینامه ها به طور معمول بر روی کاغذ تاشو چاپ می شوند ، از طرح های تیره با سلفون مات بیشتر استفاده می شود ، یا کارت های بازرگانی و کاغذهای اداری با کاغذهای فانتزی در مشاغل دولتی و رسمی استفاده نمی شوند. اگر به کمک نیاز دارید ، از طرق مختلف با ما تماس بگیرید و اگر می خواهید نمونه های کاغذ را از نزدیک ببینید ، با مراجعه حضوری و دیدن نمونه های مختلف ، انتخاب خود بی خطر است.

هزینه چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ افست چقدر است؟

در حالت کم اجرا فقط به چاپ دیجیتال فکر کنید زیرا در حالت کم اجرا چاپ افست انجام نمی شود و اگر انجام شود هزینه آن زیاد است (زیرا هزینه ساخت صفحه چاپی بالاتر از چاپ است و اختلاف قیمت بین 100 و 1000 چاپ عملاً ناچیز است) اما در یک چاپ بالا (1000 قطعه و بیشتر) چاپ افست بسیار ارزان تر و ارزان تر خواهد بود.

بیشتر بدانید
تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست

چاپ دیجیتال و چاپ افست در نهایت ، نتیجه کار تفاوت چندانی ندارد ، مگر در برخی موارد که مربوط به نوع کاغذ و مدل طراحی است و در بسیاری از موارد از یکدیگر جدا نیستند ، موارد دیگر اما در از نظر هزینه ، سرعت و ترافیک تفاوت های قابل توجهی دارند و یا یکدیگرند. به طوری که چاپ دیجیتال یک چاپ فوری و ارزان قیمت با سرعت پایین و چاپ افست با سرعت بالا است.


مزایای چاپ دیجیتال:

 • سرعت بالای چاپ باعث ایجاد
 • تأثیر فوری در آن شد.
 • رنگ نهایی را با اولین خروجی نشان دهید.
 • به شما امکان می دهد حتی 1 برگ چاپ کنید.
 • کمتر از 2 ساعت زمان تحویل باعث چاپ فوری کارت ویزیت و همچنین هرگونه چاپ فوری موجود در خدمات چاپ دیجیتال می شود.
 • این چاپ نیازی به زینک ندارد.
 • قبل از چاپ نهایی می توانید طرح را روی کاغذهای مختلف آزمایش کنید.
 • در ترافیک کم و محدود بسیار مقرون به صرفه است.

با این حال ، محدودیت اندازه چاپ دیجیتال آن را در همه موارد غیرقابل استفاده کرده است و این چاپ در دوره های بزرگ مقرون به صرفه نیست.


مزایای چاپ افست :

 • رنگ هایی که با چاپ افست چاپ می شوند بسیار به واقعیت نزدیک هستند.
 • چاپ افست سنگین هزینه بسیار مناسبی دارد.
 • چاپ دیجیتال ، به دلیل عدم تنظیم فشار لاستیک و سیلندر مانند چاپ افست ، نمی تواند با پوشش کامل روی مقوای بافتی با درجه حرارت بالا چاپ کند ، اما برخی از مدل ها فضایی خاص در ترک کار ایجاد می کنند که خالی از لطف و ارزش نیست. باید احساس قدمت را امتحان کند و القا کند ، به همین دلیل برای طراحی های سنتی و پتینه بسیار مناسب است.
می توانید در هر زمان با کارشناسان چاپخانه  ما در مورد پروژه چاپ خود مشورت کنید و بهترین چاپ را انتخاب کنید.