اساسی ترین قسمت طراحی پوستر تبلیغاتی ، طراحی و چیدمان پوستر است. علاوه بر محل نصب پوستر ، رعایت اصول طراحی پوستر و بازنمایی ایده های خلاقانه نقشی اساسی در جذب مخاطب دارد. اولین عاملی که بسیار مهم است ، در نظر گرفتن گروهی از مخاطبان است که می توانند مشتری های ما باشند.

هنگام طراحی پوستر ، باید از اغراق پرهیز کرد و به وضوح و مختصر صحبت کرد ، زیرا رهگذر فرصت تجزیه و تحلیل ، هضم پیچیدگی و خواندن داستان طولانی را ندارد. از اصول و رعایت استانداردهای طراحی می توان به ابعاد و تناسباتی که در اندازه پوستر است و متن و تصاویری که روی پوستر چاپ شده است اشاره کرد.

اندازه متن موجود در طرح بسته به فاصله دید عابران باید روان و قابل خواندن باشد. ابعاد تصاویر و عکس های در نظر گرفته شده در طراحی باید قابل تشخیص و واضح باشد. کیفیت عکس ها و تصاویر و ترکیب رنگ های به کار رفته در طراحی پوستر و چاپ می تواند در جلب توجه عموم تأثیر بسزایی داشته باشد.

یکی از مهمترین عوامل در طراحی توجه به محل نصب پوستر است ، زیرا اگر یک رهگذر بتواند در کمتر از چند ثانیه به پوستر نگاه کند ، داشتن یک جمله کوتاه ضروری است و با جذاب تصویر متناسب با محصول یا خدمات شما. طرحی ایجاد کنید که در کسری از زمان باعث ایجاد حس آشنایی و تمایل به امتحان آن در بیننده شود. محتوای نوشته شده اساسی ترین تأثیر را در ذهن مخاطب دارد.

 

جملات و محتوای نوشتاری در طراحی پوسترهای تبلیغاتی از طراحی پوسترهای صنعتی و علمی از اهمیت بیشتری برخوردار است. پوسترهای علمی معمولاً در نمایشگاه ها به نمایش در می آیند و عموم مردم می توانند با مکث بیشتری آنها را بخوانند. بنابراین ، بهتر است توضیحات دقیق ، کاملی ، اما مفید و مختصر ارائه شود تا مخاطبان با محصول یا خدمات شما بیشتر آشنا شوند.

یکی از مواردی که در طراحی نیاز به توجه ویژه دارد ، ترکیب تکراری نبودن و تعادل رنگ و متن است ، زیرا مخاطبان بدون توجه به محتوای آن ، به دنبال طرح های تکراری هستند. بنابراین ، طراحی متفاوت پوستر و شخصیت چشمگیر آن می تواند پوستر تبلیغاتی شما را در میان پوسترهای دیگر مشهور کند.

فاکتور مهم دیگر در طراحی تحویل سریع پیام مورد نظر شما به مشتری است. در پوسترهای تبلیغاتی و صنعتی ، کیفیت تصویری که قرار می دهید و نحوه عکس خود نقش مهمی در درک مخاطبان از محصول شما دارد. کیفیت چاپ پوستر شما در چاپ افست بسیار بهتر از روش دیجیتال است.

این مجموعه علاوه بر تیم خبره خود در زمینه طراحی گرافیک ، با داشتن کادری متخصص و مجرب ، کلیه خدمات چاپی شما را چه در زمینه پوستر و چه در کلاس های دیگر تضمین می کند.

 

کاغذی که معمولاً در طراحی پوستر استفاده می شود کاغذ براق 150 گرم بر متر است. چاپ پوستر معمولاً در ابعاد 50 70 70 انجام می شود. پوسترها معمولاً بر روی تابلوی پوستر یا دیوار نصب می شوند. طراحی شکل مینیمالیستی دارد و باید دقت شود تا تمام نکات مهم در حجم کمی بیان شود. آخرین نکته ای که باید در اصول طراحی پوستر مورد توجه قرار گیرد این است که محتوای تولید شده از متن به تصویر باید با فرهنگ و هنجارهای اسلامی مطابقت داشته باشد و هیچگونه تناقضی با آنها نداشته باشد. طراحی کاتالوگ ، طراحی ست اداری ، طراحی آرم و سایر عناصر می تواند ذکر شده.